Home INTEGRATED CIRCUITS ACS712ELCTR-30A-T Hall-Effect-Based Linear Current Sensor IC
ADS1115IDGSR 16-Bit ADC TI
Back to products
ACS712ELCTR-20A-T Hall-Effect-Based Linear Current Sensor IC
ACS712ELCTR-30A-T Hall-Effect-Based Linear Current Sensor IC
Current Sensor 30A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional 8-SOIC (0.154″, 3.90mm Width)
Brand : Allegro Microsystems
Datasheet
Out of stock
Add to wishlist
Compare
Add to wishlist
SKU: ACS712ELCTR-30A-T Category: INTEGRATED CIRCUITS
Share:
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Additional information
Brand
Allegro MicroSystems
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)