Home CRYSTAL X49SM20MSD2SC CRYSTAL 20MHZ HC-49SMD
X49SM11.0592MSD2SC  CRYSTAL 11.0592MHZ  HC-49SMD
X49SM11.0592MSD2SC CRYSTAL 11.0592MHZ HC-49SMD ₹20.00
Back to products
X49SM3.5795MSD2SC  CRYSTAL 3.5795MHZ  HC-49SMD
X49SM3.5795MSD2SC CRYSTAL 3.5795MHZ HC-49SMD ₹20.00
X49SM20MSD2SC CRYSTAL 20MHZ HC-49SMD
HC49 U/S SMD CRYSTAL
Brand : YXC
DATASHEET
Out of stock
Add to wishlist
Compare
Add to wishlist
SKU: X49SM20MSD2SC Category: CRYSTAL
Share:
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Item / Type HC-49SMD
Nominal Frequency Range 3.2768 to 64 MHz
Dimensions 11.4 x 4.35 x 3.8 mm
Vibration Mode AT Fundamental
Load Capacitance 12pF, 20pF, or specify
Frequency Tolerance (at 25 ℃) ±10 ppm, ± 20 ppm, or specify
Frequency Versus Temperature Characteristics ± 20 ppm, or specify
Operating Temperature – 20 to + 70 ℃ , – 40 to + 85 ℃, or specify
Storage Temperature -40 to +85 ℃, or specify
Shunt Capacitance 7 pF Max.
Level of Drive 1 to 500 μW (100μW typical)
Frequency Aging (at 25 ℃) ± 3 ppm / year Max.
Datasheet – HC-49SMD
Additional information
QTY
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “X49SM20MSD2SC CRYSTAL 20MHZ HC-49SMD” Cancel reply